25 cze Rozpoczynamy współpracę z Małopolską !
Dziś na Zamku Królewskim w Chęcinach, w obecności straży zamkowej i przy dźwiękach historycznych fanfar, Pani Renata Janik -Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Pan Łukasz Smółka – Marszałek Województwa Małopolskiego uroczyście podpisali List Intencyjny o współpracy. To ważny krok w kierunku wspólnego rozwoju naszych pięknych regionów i jeszcze skuteczniejszej promocji turystyki.
Współpraca między województwami małopolskim i świętokrzyskim to:
– wspólna promocja unikatowych perełek przyrodniczych i kulturowych obu regionów,
– nowe szlaki turystyczne (piesze, rowerowe i tematyczne) łączące Świętokrzyskie i Małopolska,
– jeszcze więcej wydarzeń, festiwali i zintegrowanych kampanii turystycznych,
– wymiana doświadczeń w budowaniu nowoczesnej i zrównoważonej turystyki.
Wszystko to działo się w niesamowitej atmosferze – na miejscu czuwali rycerze z Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, nad zamkiem górowały balony reprezentujące oba województwa, a na koniec wystrzeliła prawdziwa salwa armatnia.
Marszałkom obu regionów towarzyszyli :
Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Pan Rafał Nowak, dyrektor Biura ROT Województwa Świętokrzyskiego Pan Marcin Piętak, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach Pani Anita Lagierska, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Iwona Gibas, Anita Koniusz Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Piotr Ćwik – Radny Województwa Małopolskiego, starosta Starostwo Powiatowe w Miechowie Krzysztof Świerczek, starosta Starostwo Powiatowe w Kielcach Tomasz Pleban, starosta Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie Paweł Faryna, wójt Gmina Gródek nad Dunajcem Jarosław Baziak, burmistrz Gmina Chęciny Robert Jaworski, dyrektor Biura Małopolska Organizacja Turystyczna Łukasz Dutkowski, dyrektor Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju Marta Mordarska.

